Anasayfa » EDS ve FLIR Güçlerini Birleştirdi

EDS ve FLIR Güçlerini Birleştirdi

Dünya’nın altıncı hissi artık EDS’de

Elektronik güvenlik sektöründe uzun yıllardır hizmet veren EDS, güvenlik sektöründe önemli çalışmalara imza atıyor. EDS, Dünya piyasasında lider olan ve Türkiye pazarında da geniş bir potansiyele sahip FLIR ile tüm CCTV sistemlerini kapsayan distribütörlük anlaşmasını imzaladı. Yapılan anlaşma çerçevesinde, Türkiye’de gelişmiş termal teknolojinin yaygın hale gelmesi için proje çözümleri ve stratejilerini geliştirecek ortak çalışmalar yürütülecek.

EDS ve FLIR 30 Kasım 2016 tarihli tanıtımında bu bilgiyi değerli katılımcılarıyla paylaştı.

img_5474

Flir Satış Müdürü Mohammed Chaar “güvenlik sistemlerini kapsayan projelerde, termal kameralar, visible CCTV kameralar, VMS yazılım, PSIM ve video analiz ile özel çözümler sunacağız dedi”.

Tanıtımın ilk bölümünde termal kameralar ve değerlerinden bahseden Chaar,  Termal kameraların karanlık, duman, yoğun sis gibi farklı tüm hava şartlarında görme yeteneğine sahip olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; 15.5Km’ye kadar uzun menzilli gözleme sahip olan termal kameralar, dijital ayrıntı geliştirme özelliği en küçük detayı bile görüntüleyebilir. Gün ışığında bile FLIR, mükemmel kontrast ve çözünürlüğünü korur. Kurulum ve bakımda Termal Sanal Çit Tasarruf enerjisi sağlar. Anahtar algılama tipleri arasında; izinsiz giriş tespiti, sahipsiz teçhizat, nesneleri kaldırma, durmuş araç, suç işlemek maksatlı amaçsız dolaşım algılaması bulunmaktadır.

Termal Kameralar, HD renkli kameralar üzerindeki renk değişikliklerine kıyasla harici ortam Video Analitik için en iyi çözümdür, çünkü far farları ve yansıyan ışığı görmezden gelir ve büyük açık hava aydınlatmalarının masrafını, gücünü ve zorluğunu ortadan kaldırır. Termal Pan-Tilt modeller özellikle havaalanları, limanlar, kritik kızak yapısı ve uzun menzilli uygulamalar için soğutmalı sensörlü olarak tasarlanmıştır.

Chaar “FLIR, Dünyadaki ticari güvenlik uygulamaları için en geniş hacimli termal kamera satışını gerçekleştirmektedir. 2003 yılından bu yana birçok kurulumda mükemmel servis sağlayan kanıtlanmış çevre koruması, yüksek tespit olasılığı, düşük yanlış alarmlar oranı, dünya çapında gerçek hayatta kullanılan uygulamalarda yaygın şekilde kullanılır” dedi. En iyi örnekleri nükleer enerji santralleri, gizli servisler, sınır kontrol kurumları ve donanma ajanslarıdır.

Diğer bir ürün grubu olan FLIR Radar serisi ise havaalanları, kritik altyapı ve güvenlik  uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır.

img_5483

Her büyüklükteki projeye FLIR, VMS çözümleri sunar. VMS çözümleri; video izleme ve kontrol, IP kamera ve kodlayıcı desteği, sınırsız sayıda kullanıcı desteği, kayıt  ve inceleme, gelişmiş Web/Mobil uygulama, Google Earth ile entegrasyon gibi bir çok özelliği destekler.

Flir’in diğer yazılımı Cameleon, fiziksel güvenlik yönetim bilgisi çözümü sunar.

Cameleon’un uygulandığı alanlar;

  • Operatörlerin aktif olarak izlendiği yerler, komuta merkezleri, operasyon merkezleri
  • Radar, termal, analitik sanal çit hatları, çit algılama sistemi entegrasyonu ile çevresel saldırı tespit çözümü özellikleri
  • Üçüncü taraf sistemlerinin ve ekipmanın (yani radar, çit algılama, mavi güç izleyiciler, erişim kontrolü, video duvarları, SCADA, Yangın Alarmları vb.)
  • Entegrasyonunu gerektiren siteler. Örnekler: Havaalanları, Limanlar, Askeri üsler, Kritik altyapı, ulaşım, metro vb alanlar…

img_5487

Pazarlama müdürü, Vildan Keser; Sektörün öncü firma konumundaki EDS’nin, sektördeki tüm müşterilerine yeni ürün grubuyla hizmet vermekten mutluluk duyacağını, ayrıca kaliteli ve yüksek teknoloji ürünlerine sahip FLIR ürünlerinin, stoklarına girerek raflarda yerini aldığını da belirtti. Bu ürün grubunun doğru fiyatlanması ve projelendirilmesi ile pazar liderliğine yerleşeceğini dile getirdi.

EDS’nin üretici kimliği yanında, doğru zamanda, tüm Pazar segmentlerini kapsayan lider FLIR ile anlaşarak yeni yıl için ilk atılımlarını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Yeni vizyonlarının EDS’ye yakışır güçlü, güven veren, kaliteyi ön planda tutan, farklı proje ve uygulamalarla sektöre yön vermek olduğunu söyledi.

Keser; EDS’nin FLIR ile Türkiye pazarında daha fazla pay almayı hedeflediklerini, güçlü finansal yapısıyla ciddi atılım ve yatırım yaptıklarını belirtti.  Çözüm ortaklarının talepleri doğrultusunda, yaptıkları bu atılımın onlar için de doğru bir karar olduğunu ifade etti.

img_5549

Flir Hakkında

FLIR Systems, algılama ve farkındalığı arttıran algılama sistemlerinin tasarımı, üretimi ve pazarlanmasında dünya lideridir. FLIR’in gelişmiş termal görüntüleme ve tehdit tespit sistemleri; havadan ve yerden yapılan gözlem, durum izleme, araştırma ve geliştirme, üretim proses kontrolü, arama ve kurtarma, uyuşturucu yasağı, navigasyon, yer belirleme,  ölçüm ve diyagnostik sistemler gibi çok çeşitli görüntüleme, termografi ve güvenlik uygulamaları için kullanılmaktadır.Ulaşım güvenliği, sınır ve deniz devriyesi, çevresel izleme ve kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer ve patlayıcılar (CBRNE) tespitinde çözümler sunar. Ürünler, insanların çevrelerindeki dünyayla etkileşimde bulunma biçimini geliştirir, kamu güvenliği ve esenliğini geliştirir, enerji verimliliğini artırır ve sağlıklı ve eğlendirilmiş toplulukları etkinleştirir.

FLIR altı faaliyet alanında çalışıyor…

Görüntüleme; ticari olarak geliştirilen, askeri nitelikli (CDMQ®) modeli çerçevesinde, sınırların, birliklerin korunması için dünya çapında çok çeşitli askeri, kanun uygulama, kamu güvenliği ve diğer hükümet müşterilerine gelişmiş görüntüleme ve tanıma çözümleri sunmaktadır.

Cihazlar bölümü, FLIR ve Extech markaları altında endüstriyel, ticari ve bilimsel uygulamalar için termal enerji, gazlar ve diğer çevresel unsurları görüntüleyen, ölçen ve değerlendiren cihazlar sağlar.

OEM ve Gelişen Pazarlar bölümü, termal ve diğer görüntüleme sistemleri türlerini oluşturmak için üçüncü taraflarca kullanılan termal görüntüleme kamera çekirdeği ve bileşenleri sağlar. Bu segment, akıllı telefon ve mobil cihazlar pazarında akıllı trafik sistemleri ve görüntüleme çözümleri gibi gelişmekte olan işletmeleri içermektedir.

Deniz segmenti, FLIR ve Raymarine markaları altında rekreasyonel ve ticari deniz pazarı için elektronik ve görüntüleme aletleri geliştirir ve üretir.

Güvenlik bölümü, ticari, kritik altyapı ve ev güvenliği uygulamalarında kullanılmak üzere kameralar ve video kayıt sistemleri sağlar. FLIR ve Lorex markaları altında çalışır.

Algılama bölümü, kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer ve patlayıcı tehditlerini, askeri güç koruması, vatan güvenliği ve ticari uygulamalar için algılama, tanımlama ve bastırma için sensör aletleri ve entegre platform çözümleri sunmaktadır.

Vildan Keser
EDS
Pazarlama Müdürü

Daha fazla bilgi için www.eds.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir