Ev Güvenliğinde Yerli Kablosuz Çözüm : JANUS Hırsız Alarm Sistemi

Janus Kablosuz Hırsız Alarm Sistemi

Janus, Roma mitolojisinde kentin güvenliğinden sorumlu bir tanrı olarak bilinir. Tasvirlerinde iki yüzü bulunan Janus heykelleri, kentin girişlerine yerleştirilirdi. Böylece bir yüzü ile kente girenleri, bir yüzü ile de kentten çıkanları izlediğine ve güvenliklerini sağladığına inanılırdı.

Adını Roma mitolojisindeki tanrı Janus’tan alan JANUS Hırsız Alarm Sistemi, kablosuz ürünler ile mülkünüzü hırsızlık, su baskını ve yangına karşı izleyip sizi bilgilendirecek şekilde tam çözüm olarak tasarlanmıştır.

EDS Elektronik’in tecrübeli Ar-Ge ekibi tarafından TEYDEB projesi olarak geliştirilen JANUS Hırsız Alarm Sistemi, güvenlik söz konusu olduğunda tam çözüm sunan yerli üretim bir alternatiftir. EN50131 Sınıf-2 standardı yönergelerine uyumlu olarak üretilen JANUS, tasarlanırken can ve mal güvenliğinizde oluşabilecek zararın en aza indirgenmesi hedeflenmiştir.

JANUS Hırsız Alarm Sistemi,

  • Mobil uygulaması sayesinde uzaktan erişim ve yönetim fonksiyonu sunar ve anında bildirimler ile bilgilendirir.
  • Kablosuz teknoloji kullandığı için kurulum sırasında oluşabilecek dekorasyon hasarını ortadan kaldırır.
  • Web arayüzü ve otomatik tanıma özelliği sayesinde hızlı ve kolay kurulur.
Janus Kablosuz Hırsız Alarm Sistemi
Janus Hırsız Alarm Sistemi Ailesi

JANUS ürün ailesi panel, dedektörler, siren ve kumandadan oluşur ve kablosuz alarm sistemlerinde yerli üretim güvenlik çözümü olarak pazardaki yerini almıştır.  

Konut, ofis, depo, mağaza gibi birçok alanın güvenliği söz konusu olduğunda küçük ve orta ölçekli işletmeler için kullanımı uygundur. Tak-çalıştır bir sistem olması ile farklı bir alanda da rahatlıkla kullanılmaya devam edilebilir.

JANUS Hırsız Alarm Sistemi paneli, sistemin tüm elemanlarına 18 dakikada bir gözlem sinyali göndererek veri iletiminin başarılı olup olmadığını denetler. Pil ile çalışan kablosuz alarm sistemi elemanları, akıllı yayın gücü algoritması ile pil optimizasyonu yaparlar. Pil gücü düşmeye başladığında ise, panele düşük pil sinyali göndererek olası iletişim hatalarının oluşmasını engellerler.

Çok fonksiyonlu JANUS Hırsız Alarm Sistemi ürün ailesi geliştirilmeye devam etmektedir.


Kablosuz JANUS Hırsız Alarm Sistemi’ni eds.com.tr sitesinden inceleyebilirsiniz.

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir