Hakkımızda

1990 yılında yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan EDS Elektronik, elektronik güvenlik sektöründe Türkiye’nin en gelişmiş Ar-Ge’sine dünya standartlarında üretim tesisine, teknolojik cihazlara ve standartlara sahiptir.

Bugün tüm Türkiye ve 35’i aşkın ülkeye ürün ve teknolojilerini ihraç ederek birçok projede yer almaktadır. Banka, havalimanı, askeriye, savunma sanayi, özel kurum/kuruluşlar, stadyum, mağaza zincirleri, telekomünikasyon, ulaşım, medikal gibi bir çok alanda EDS ürünleri yer almıştır ve almaya devam etmektedir.

Kurumsal yönetime sahip, Türkiye’nin lider yerli üreticisi konumundaki EDS, teknolojik altyapısı, güvenlik sektöründeki benzersiz deneyimi, 5000m2 üzerine kurulu Sancaktepe fabrikasıyla, 60 üzerinde çalışanıyla hizmet vermektedir. 2019 yılı itibariyle Ar-Ge Merkezi belgesini almıştır.

Elektronik güvenlik alanında, CCTV, Hırsız Alarm, Yangın Algılama, Access Kontrol, Ortam İzleme, Gaz algılama, Sesli Uyarı ve Güç Elektroniği konularında müşteriye özel çözümler ve projeler sunmaktadır.
Bu faaliyet alanlarında da Arge, Üretim, İthalat, İhracat, Dağıtım, Satış, Pazarlama, Satış Sonrası Hizmet ve Servis konularında faaliyet göstermektedir.

Üretimi dışında ithalatta da kaliteyi hedefleyen EDS, Hanwha Techwin, Wisenet, FLIR, Kilsen, UTC, Zerowire, NetworX, Supra, Texecom, Klaxon, Aleph, CQR, GJD, Paxton, Solo Dedector Tester, Phihong gibi konusunda lider dünya devi firma ve markaların temsilciliğini ve dağıtımını yapmaktadır.

EDS Elektronik, Sanayi odası, Tüyak, Gesider, Tübisad, İstanbul Ticaret Odası ve Tümaküder üyesidir.