Anasayfa » HD-TVI Nedir?

HD-TVI Nedir?

HD-TVI nedir?
HD-TVI, Yüksek Çözünürlüklü Aktarımlı Video Arabirimi anlamına gelir. Techpoint tarafından geliştirilen (2012) bir DSP-TVI teknolojisidir ve yonga ailesi Intersil’e satıldı ve Hikvision, HanBang gibi Çinli üreticiler bu teknolojiyi yeni ürünlerine koydular. Hanbang TVI çözümünü başarıyla geliştirdi, önceki HD-SDI sorunlarını çözdü. HD-TVI’nin kurulumu ve çalıştırılması geleneksel analog CCTV çözümlerindeki kadar basittir.
TVI dijital sinyalleri analog sinyallere çevirebilir, iletim mesafesini uzatır, toplam maliyeti düşürür ve daha az depolama yeri kaplar. HD-TVI ayrıca eşeksenli kablolara dayanır, HD video sinyali (1080P/720P), ses sinyali, dijital iletimi destekler.

HD_TVI

 

Neden HD-TVI?
TVI sadece tek bir üreticiye tedarik yapmayan ABD temelli bir şirketten gelir, yonga ailesi mühürlü değil, açıktır ve HD-TVI sisteminizi kendiniz farklı markalarla oluşturabilirsiniz. Ama HD-CVI, ister kamera ister DVR olsun, orijinal şirketten veya yetkili bir şirketten alınmak zorundadır.
Müşteriler DVR ve kameralarının farklı markalar ile uyuşmasını isterler, çünkü daha geniş seçenek daha fazla tasarruf demektir.

Ayrıca TVI ücreti 960H’ye yakındır, insanlar bu tür ürünlerden hoşlanırlar.

TVI’nin Avantajları
– Normal 75-3 (3C2V) eşeksenli kablo üzerinden 300m (1000ft) iletim mesafesi (uzun mesafeli HD video iletimi)
– Normal bükülü kablo (Cat5.e) üzerinden 200+ m (700ft) iletim mesafesi
– HD sistemi için makul fiyat aralığı
– Bükülü kablo kurulumu mevcut
– Video kalitesi kaybı yok (Sıkıştırma yok)
– Gerçek zamanlı video iletimi (Gecikme sorunu yok)
– Ağ bant genişliği etkisi yok
– Analog sistem kadar kolay kurulum (Karmaşık yapılandırma yok)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir