Anasayfa » Nesnelerin interneti; Esense

Nesnelerin interneti; Esense

Esense hayatınızı kolaylaştırır, depolanmış verilerinize grafik ve periyodik rapor halinde ulaşmanızı sağlar.

esense

EDS tarafından, ortam denetleme sistemi olarak tasarlanan Esense, sensörlerden gelen sıcaklık, nem, ses ve basınç değerlerini kablolu/kablosuz olarak sunucuya 7/24 iletir. Akıllı telefonla da izleyebileceğiniz Esense, dünyamızı kontrol eden bir dünyayı bizlere sunar.

SMS, e-mail ve canlı arama ile acil bilgilerinize anında ulaşmamızı sağlayan Esense’de veriler server da yıllarca kayıtlı tutulur. Haftalık, aylık, yıllık raporlarınıza istediğiniz gibi ulaşma imkanı sağlar.

rapor

Esense ile güvenilir sensörlerinizden gelen verileri istediğiniz zaman kontrol edip, görüntüleyebilirsiniz…

Esense görüntüleme sistemleri ve sensörleri medikal, eczacılık, endüstriyel ve yüksek teknoloji ürünlerinde kullanılmak için tasarlandı. Esense cihazı su taşmalarını, yüksek sıcaklıkları, nem ve elektrik kesilmesi gibi sorunları önceden herhangi bir hasar gelmeden tespit eder. Sıcaklığı, nemi, voltajı, sesi ve basıncı kontrol ederek, zararlı etkilerini yok eder.

nem-sensorEsense dünyamızı kontrol ederek korur, çünkü çevre bizim için önemli.

Dört ayrı sensör için kablolu veya kablosuz seçeneğiyle, esense ortam denetleme panellerinin üstünde bağlantı konnektörleri bulunmaktadır. LCD ekran sensör verilerini, tarihi, saati ve sensör isimlerini gösterir. Esense ortam denetleme panelinde 10/100 Mbps ethernet portu vardır. Veriler ana servera TCP/IP protokolü ile transfer edilir. Esense 5 V DV 1 A adaptör ile çalışır.

Esense; Kablolu kablosuz ortam denetleme paneli, GSM modül, nem sensörü, sıcaklık sensörü, basınç sensörü, voltaj ve frekans sensörü, gürültü sensörü, dijital/analog giriş modülü ailesinden oluşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir