Hanwha Techwin Europe yeni Wisenet X Serisi AI Balık Gözü kamerayı piyasaya sürüyor!

Kameralı güvenlik ürünleri ve çözümlerinde küresel bir lider olan Hanwha Techwin, kenardaki Yapay Zekayı güvenlik ekipleri için daha erişilebilir ve eyleme geçilebilir hale getirmek için tasarlanmış bir Yapay Zeka balık gözü kamera XNF-9013RV’yi piyasaya sürdü. Kamera; IK10 vandalizmedayanıklılıkla birlikte Yapay Zeka tabanlı nesne algılama ve sınıflandırma ve iyileştirilmiş görüntü kalitesi özellikleriyle birlikte gelir.

Doğru nesne algılama ve sınıflandırma, operatörlerin insanları, yüzleri, plakaları ve arabalar, kamyonlar, otobüsler ve bisikletler dahil olmak üzere araç türlerini hızlı bir şekilde tanımlamasını sağlar. Bu, bir olaya ilişkin daha fazla durumsal farkındalık ve bağlam sunar. Genellikle standart hareket algılama teknolojisi ile yanlış alarmların nedeni olan sallanan ağaçlar, hareket eden gölgeler ve hayvanlar gibi alakasız hareketler göz ardı edilir. Bu nedenle operatörler, gerçek olaylara ve acil durumlara müdahale etmeye daha iyi odaklanabilir.

XNF-9013RV; Hanwha Techwin’in en son Yapay Zeka sıkıştırma teknolojisi WiseStream III ile birlikte gelir. WiseStream III; görüntünün geri kalanına yüksek bir sıkıştırma oranı uygularken, görüntünün kalitesini korumak için Yapay Zeka tarafından tespit edilen ve izlenen nesnelere ve insanlara düşük bir sıkıştırma oranı uygular. Bu özellik, ağ, depolama, enerji ve güçten tasarruf eder ve bir kameralı güvenlik sistemini kullanmayı daha uygun maliyetli ve güvenlik ekipleri için de daha verimli hale getirir. Böylece ağ bant genişliği aktif görüntülerde yarıya kadar iyileştirilirken herhangi bir önemli aktivitenin olmadığı görüntülerdeyse %95iyileştirilir. 

Yapay Zeka (AI), yüksek görüntü kalitesi sağlamada önemli rol oynar. WiseNRII, gürültülü, düşük ışıklı ortamlarda hareketleri akıllı bir şekilde belirlemek ve bulanıklığı azaltmak için Yapay Zekayı kullanan yeni bir kamera iyileştirmesidir. Yapay Zeka tabanlı Tercih Edilen Obtüratörteknolojisi, nesnelerin görünümünü ve hareketini belirlemek ve sonra da Tercih Edilen Obtüratör değerini hareket bulanıklığını azaltmak için en iyi düzeye ayarlamak için Yapay Zekayı kullanır. Bundan dolayı operatörler bir karedeki harekete rağmen görüntüleri ve olayları net bir şekilde görürler. 

Bu, güçlü arkaplan ışığı koşullarında bile ultra net görüntüler yakalamak için Yerel Kontrast İyileştirme ve Görüntü Analizi teknolojisini kullanan olağanüstü WDR ile tamamlanır. Dahası, Gelişmiş Lens Bozulmasını Düzeltme, balıkgözü lenslerde yaygın bir şekilde görülen bozulmuş görüntüleri düzeltmek için çalışır. 

Hanwha Techwin Europe’un Ürün ve Pazarlama Müdürü UriGuterman, bu lansmanı şöyle açıkladı: “XNF-9013RV’yi tasarlarken biz görüntü kalitesi ve hassasiyeti göz önünde bulundurduk. Bundan dolayı bir dizi Yapay Zeka özelliğini çeşitli aydınlatma ve hareket koşullarında görüntü kalitesini iyileştirmeye odakladık. Günümüzün enerjiye duyarlı ortamında biz aynı zamanda ağ bant genişliği verimliliğini mümkün olduğu kadar iyileştirmek istedik ve bu nedenle WiseStream III, bant genişliğini %95’e kadar iyileştirmek için Yapay Zekayı kullanıyor.”

XNF-9013RV, kurulumcuların zamanından ve maliyetlerinden tasarruf etmek için bir dizi özellikle birlikte kolaylıkla kurulabilmektedir. Balıkgözü lens, belirli bir alanı kapsamak için birden çok kamerayı kurma ihtiyacını azaltır ve böylece kurulum zamanı daha da azaltılır.

XNF-9013RV hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın  https://bit.ly/3FUV8aG

Hanwha Techwin Hakkında

Hanwha Techwin, Güney Kore’de yerleşik olan Hanwha Corporation’a bağlı bir şirkettir. HanwhaTechwin; IP ve analog kameraları, kayıt çözümlerini, video yönetim yazılımını ve sıkıştırma teknolojisini kapsayan toplam güvenlik çözümü sunar. HanwhaTechwin, kendisinin geliştirdiği SoC yonga setlerini üreterek güvenlik çözümlerindeki lider konumunu 30 yılı aşkın biriken optik, üretim ve görüntü işleme teknolojisiyle birleştirdi. Hanwha Techwin, müşterilerine akıllı ve güvenli çözümler sağlamak için AI teknolojisine ve siber güvenliğe yatırım yapmaya devam ederek şimdi geleceğe hazırlanıyor. Kendisinin Wisenet markasıyla Hanwha Techwin müşterilerinin güvenebileceği güvenlik çözümleri sunmaya çalışacaktır.

 Hanwha Techwin hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin: www.hanwha-security.eu

Hanwha Group Hakkında 

1952 yılında kurulan Hanwha Group, Güney Kore’deki en büyük holdinglerden biribiridir ve bir “FORTUNE Global 500” şirketidir. Birincil sektörlerimizde (kimya, havacılık, mekatronik, güneş enerjisi ve finans) yaptığımız agresif yatırımlar, sürdürülebilir kalkınmanın ve herkes için daha parlak bir geleceğin temellerini atmaktadır. Şirket Güney Kore’deki 80 bağlı şirketi ve Amerika, Avrupa, Çin ve Güneydoğu Asya’nın ve Orta Doğu’nun gelişmekte olan pazarları da dahil olmak üzere dünya çapında 469 küresel ağı ile faaliyet göstermektedir. 

Yanıt yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir